Облог на трансферот од Мбапе!

Секојдневно сме сведоци на креативноста на онлајн обложувалниците во однос на зголемување на понудата.

Овој пат во најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, сретнавме еден несекојдневен облог, а всушност тема на тоа е трансферот на францускиот репрезентативец Килијан Мбапе.

Добро познато е дека Мбапе е дел од ПСЖ, но на големо се слушаат гласини дека тој ќе направи трансфер во овој преоден рок, па доколку сте љубител на несекојдневните облози, тогаш можете слободно да типувате каде ќе се пресели.

Во моментов Bet365 нуди облог на 12 понудени тимови, но секако тука е и опцијата да си побарате друг клуб и за тоа да ви биде дадена квота.

Прв фаворит е Реал Мадрид со квота 1.90, а веднаш потоа е понудено 2.00 квота за да остане во ПСЖ. Коефициентот за да се пресели во Манчестер Јунајтед е 7.00, додека за да замине во Ливерпул коефициентот изнесува 19.

Ако Мбапе замини во Манчестер Сити ќе си добиете квота 34, а со квота 41 се плаќа трансферот во Барса, Баерн Минхен и Челзи.

Квота 51 е понудена за било кој арапски клуб, а квота 67 за Јувентус, Њукасл и Арсенал.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*