Тикет на денот е-Спорт (01.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра шестото коло на LEC Summer 2023, а веќе G2 Esports и Fnatic обезбедија место во нокаут-фазата, а да им се приклучат таму имаат шанса и Mad Lions и Team Heretics.

Team Vitality – KOI – 2 @ 1.83 во Bet365

Team Vitality е „закован“ на дното и мали се шансите дека ќе се врати во игра за топ-8 на табелата. За разлика од нив KOI е за нијанса подобар и со нова победа би се искачил на шестото место во групата. Vitality е во сериозна криза со четири порази по ред, а тоа ќе се обиде да го искористи KOI, кој има три победи во меѓусебните пресметки со денешниот ривал. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Excel – G2 Esports – 2 @ 1.25 во 22Bet

G2 е на првото место во групата со пет победи и еден пораз, како и обезбедено место во нокаут-фазата. Сепак, тоа не треба ништо да значи затоа што екипата ќе се бори за освојување на групата со цел да добие полесен противник во ждрепката. Excel Esports е на петтото место на табелата со три победи и три порази по шест одиграни кола, па денешниот дуел може да им ја одреди судбината, односно дали ќе бидат меѓу четирите најдобри екипи или ќе се пласираат од петто до осмо место, кои исто така носат во плејофот. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*