Зголемени квоти за натпреварот Дандалк – Ст. Патрик

Денес на програмата за обложување имаме два натпревари од Премиер лигата на Република Ирска.

Од 20:45 часот се сретнуваат екипите на Дандалк и Ст. Патрик. Домаќините на овој натпревар влегуваат со учинок од три победи и два порази во последните пет натпревари, додека гостите во истиот временски период имаат четири победи и еден пораз.

Според букмејкерите, благ фаворит е екипата на Дандалк, но дефинитивно ова ќе биде еден интересен и возбудлив натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2/2 коефициент 4.75 зголемен на 5
  • 2-0 точен резултат коефициент 12 зголемен на 13

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*