Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес од 17:00 во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од латвиската Оптибет лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Даугавпилс и Тукумс. Домаќините се наоѓаат на 9-та позицјиа со 14 бода, додека гостите се на 7-то место со вкупно 19 бода.

Даугавпилс – Тукумс – 2 @ 2.53 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Тукумс беше 3.27, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.53 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*