Тикет на денот е-Спорт (23.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од DPC WEU 2023 Tour 3: Division II, каде што првиот меч ќе се одигра од 18 часот, додека вториот е закажан за 21 часот.

Level UP – Old G – 1 @ 1.72 во Bet365

Level UP има четири победи и еден пораз и ќе се бори за првото место во групата, кое во моментов го дели со ex-Monpansa. За разлика од нив, Old G има три триумфи и два порази и се наоѓа на делба на третата позиција. Влогот за двете екипи е голем бидејќи Old G со триумф би можел да се вмеша во трката за првите две места. Ова е нивни прв меѓусебен дуел, а ние ќе навиваме за српската екипа која сметаме дека ќе го преземе врвот по ова коло. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Ivy – Into The Breach – 2 @ 1.44 во 22Bet

Ivy може да ги отпишеме од турнирот затоа што со една победа и четири порази по пет кола заслужено се наоѓаат на последното место во групата. Пред нив е Into The Breach кој конечно почна да фаќа ритам и делува како тим кој може да избега од дното. Во прилог на Into The Breach му оди и тоа што има пет победи на претходните пет меѓусебни дуели. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*