Специјал тикет за натпреварот Специа – Верона

Денес од 20:45 ќе се изигира дополнителниот натпревар од Серија А каде што ќе се сретнат екипите на Специа и Верона.

Победникот од овој натпревар ќе остане во елитата, додека поразениот тим ќе биде преселен во Серија Б.

Домаќините имаат доста лош учинок во последните пет натпревари и запишаа само една победа, додека и гостите не се ништо подобри во тој временски период, па може да кажеме дека ни претстои дуел на две изедначени екипи.

Ние за овој натпревар спремивме специјал тикет вo Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 7.50, а нашиот избор е:

  • Х во прво полувреме
  • ГГ
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*