Тикет на денот е-Спорт (11.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По долго време ќе следиме натпревари од Dota 2, а во прилог ни доаѓа турнирот DreamLeague Season 20 – Group Stage 1.

OG – Beastcoast – 2 @ 2.62 во Bet365

Може да кажеме дека 2023 година е лоша за OG. Реновираниот тим пропушти два од три Major турнири оваа сезона. Не се охрабрувачки ниту нивните резултати, односно три порази на претходните пет средби, и тоа од Gaimin Gladiators, Team Liquid и Team Secret, додека триумфираа само против D1 Hustlers и Entity. За разлика од нив, Beastcoast за нијанса е подобар и оствари три победи, и тоа против Balrogs, Thunder Awaken и Evil Geniuses. Наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

PSG.LGD – Team Spirit – 2 @ 1.50 во 22Bet

Team Spirit славеше со 2-1 против PSG.LGD на нивната последна меѓусебна пресметка, која се одигра пред три месеци, а тоа е најава за интересен дуел и денеска. Team Spirit реди победи во сите натпреварувања, па пред овој меч славеше против 9 Pandas, One Move, BetBoom Team, Hydra и Nemiga Gaming. За разлика од нив PSG. LGD има четири победи и само еден пораз од Xtreme Gaming пред една недела. Ние предлагаме 2 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*