Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:15 се сретнуваат екипите на Кефлавик и Стјарнан. Домаќините на овој натпревар влегуваат како последнопласирани со вкупно освоени 6 бода од 10 натпревари, додека гостите се за нијанса подобро пласирани и имаат вкупно 10 бода.

Кефлавик – Стјарнан – 2 @ 1.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стјарнан беше 2.30, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*