Специјал тикет за натпреварот Херенвен – Твенте

Денес од 18:45 во рамките на ½ финалето од плеј офот во холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Херенвен и Твенте.

Херенвен на овој натпревар влегува со две победи, две реми и еден пораз, додека Твенте има за нијанса подобар учинок, поточно во истиот временски период запишаа едно реми и четири последователни победи.

Овие две екипи може да констатираме дека се слични по квалитет, па очекуваме отворен и неизвесен натпревар.

По тој повод решивме да ви составиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 15, а нашиот избор е:

  • Х во прво полувреме
  • 4+
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*