Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од исландската Беста Деилд Карла кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:15 денес ќе се сретнат екипите на Филкир и КР Рејкјавик. На овој натпревар и двете екипи влегуваат со изедначен број бодови, како и ист учинок во првите девет кола само различна гол разлика.

Филкир  – КР Рејкјавик – 2 @ 1.94 во 22Bet

Почетната вредност за победа на КР Рејкјавик беше 2.42, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.94 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*