Тикет на денот е-Спорт (31.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни е намалена понудата во светот на е-Спортот, но и покрај тоа ќе ви го предложиме најдоброто, а тоа ни доаѓа CCT North Europe Series 5, каде што се игра второто коло.

Let us Cook – Masonic – 1 @ 2.60 во 22Bet

Let us Cook имаше несреќен пораз во првото коло против Nexus, па ќе се обиде да го поправи впечатокот против Masonic, кој по тешка борба загуби од Endpoint на стартот на групната фаза на турнирот. Победа во овој меч ќе значи и зголемување на шансите за пласман во нокаут-фазата, додека на поразениот ќе му треба чудо да се врати од негатива 0-2. Let us Cook имаше две победи во текот на вчерашниот ден и така најави дека влегува во ритам, за разлика од Masonic кој запиша четири порази по ред. Наш предлог е 1 со квота 2.60 во 22Bet.

Sinners – GTZ – 2 @ 2.75 во Bet365

Уште еден интересен меч меѓу две екипи кои го почнаа турнирот со порази. Sinners беше декласиран со 0-2 од Anonymo, додека GTZ немаше среќа против Astralis Talent и загуби со 1-2, но покажа дека има квалитет за следната фаза од турнирот. Ова ќе биде возбудлива пресметка меѓу двата тима кои сакаат да се вратат на победнички патеки, а со тоа и да направат чекор кон топ-8 на табелата. Според настапите во првото коло, ние сметаме дека GTZ ќе биде фаворит и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*