Тикет на денот (среда, 31.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ниту денес не можеме да се пофалиме со некој голем избор, но барем се игра финалето во Лига Европа. Дадовме се од себе за да го составиме денешниот тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Ландскрона – Трелеборг – Т12+ @ 1.98 во Mozzart

Домаќините во минатото коло ја прекинаа серијата од четири натпревари без пораз во кој освоија дури 10 бода. Со тоа Ландскрона го надомести слабиот старт каде што во првите четири кола имаше три порази. Нивниот ривал, екипата на Трелеборг е само едно место под нив, но од стартот играат променливо. После три последователни порази, сега врзаа три победи од кои две на домашен терен и една на гости. Тешко дека некој од овие два тима ќе се вклучи во борбата за пласман во елитниот ранг, но и не се знае бидејќи оваа лига е скоро изедначена. Ние овде решивме да типуваме Т12+ со квота 1.98 во Mozzart.

Бреда – Емен – ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

Ова е натпревар од плеј оф на холандската Ерстедивизија. Емен без борба стигна во 1/ финалето, додека Бреда мораше после два натпревари да го елиминира Мастрихт. Двата натпревари против Мастрихт ги доби Бреда, па со многу оптимизам влегуваат и во овој натпревар. Емен го зазеде 16-то место и зад себе ги остави Камбур и Гронинген кој директно беа елиминирани. Бреда заврши на шестата позиција во втората лига и беа далеку од директен пласман во елитата. Емен според сите параметри е фаворит на овој двомеч, но во првиот натпревар е се можно. Ние решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Ејупспор – Бодрумспор – 1Х&0-2 @ 2.30 во Bet365

Во втората турска лига стигнавме до ½ финалето од плејофот. Во Суепр лигата директно се пласираат двете првопласирани екипи, поточно Самсун и Ризе, додека наредните пет тимови се борат за уште испразнето место. Ејупспор во првата рунда од плејофот беше поуспешен од Сакарија и минимално славеше на гостински терен. За тоа време Бодрумспор славеше против Гетцепе и го искористи подобриот пласман после регуларниот дел на сезоната. Ејуспор овде очекуваме да останат непоразени, а притоа да нема и многу погодоци. Се одлучивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*