Специјал тикет за натпреварот Анкарагучу – Галатасарај

Денес се игра вонредно коло во Турција каде што на „програмата“ ги имаме сите дуели, освен два кои се службено доделени поради земјотресот кој неодамна го зафати овој регион.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Анкарагучи и Галатасарај. Домаќините се на 13-то место на табелата, а во овој натпревар влегуваат со 39 освоени бода. Гостите од руга страна се на лидерската позиција и имаат одлична предност таму, па сметаме дека ќе успеат да ја сочуваат до самиот крај.

Токму за овој натпревар, ние решивме да ви составиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 6.50, а нашиот избор е:

  • 2/2
  • ГГ
  • Повеќе од 9.5 корнери на натпреварот

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*