Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Бахреин – група елиминација кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Ал Хала и Ал Итифак. Домаќините се наоѓаат на второто место и досега имаат освоено 3 бода преку 1 победа и 1 пораз, додека гостите се на 3-та позиција со 2 бода кои ги имаат освоено преку две реми.

Ал Хала – Ал Итифак – 1 @ 1.59 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ал Хала беше 1.88, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.59 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*