Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Сарагоса – Тенерифе

Денес од 21:00 започнува 42-то коло, поточно последното коло во шпанската Сегунда лига, а премиерниот дуел ќе биде помеѓу Сарагоса и Тенерифе.

Овие две екипи повеќе немаат шанси за никаков успех, поточно тие се наоѓаат на средината на табелата и можно е да направат само мало движење на позициите, но генерално за нив навремениот опстанок значеше и исполнување на примарната цел.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој дуел ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1-2 точен резултат коефициент зголемен од 12 на 13
  • Енрик Галего да постигне прв погодок коефициент зголемен од 7 на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*