Бундеслига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Со ова коло во Германија всушност и ќе завршиме за оваа сезона бидејќи на ред дојде и последната рунда. Шампионската титула се уште не е решена, а исто така и борбата за опстанок ќе биде огромна. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Келн – Баерн Минхен – 2/2

Јарците ја исполнија својата примарна цел и во моментов се наоѓаат на средината на табелата без шанси за горе или долу, па слободно може да констатираме дека се задоволни од целокупната игра. Баерн е интересно што беше во водсто на лидерското место, но направија кикс во последното коло и беа поразени од Лајпциг, па таа предност ја предадоа на Дортмунд. Се уште има шанси Баерн, но Борусија Дортмунд треба да направи кикс. Наш предлог е 2/2 со квота 1.66 во Mozzart.

Менхенгладбах – Аугсбург – X2

Менхенгладбах е на 11-та позиција и може да стигне само едно место погоре, а надолу не е опција бидејќи имаат предност во однос на Вердер Бремен. За противник го имаат тимот на Аугсбург кој запиша два порази во многу лош период и сега се уште немаат сигурен опстанок. Веруваме дека гостите ќе направат се за да останат непроазени и типуваме Х2 со квота 1.68 во Bet365.

Бохум – Леверкузен – ГГ

Бохум играше променливо цела сезона и не прикажа кој знае какви игри, па во моментов се на позиција која води во плеј оф за опстанок во германската елита. Леверкузен направи четири последователни киксови и запиша три реми и еден пораз, па го доведе во прашање пласманот во квалфикациите за конференциската лига. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.48 во 22Bet.

Дортмунд – Мајнц – 1/1

Дортмунд ја презеде лидерската позиција и сега се е во нивни раце. За да бидат новите шампиони во Германија треба да го победат овој натпревар кој не делува како тешка и невозможна мисија. Мајнц е на сигурно и без апсолутно никаков мотив на овој натпревар. Милионерите не смеат да се коцкаат и типуваме 1/1 со квота 1.57 во 20Bet.

Ајнтрахт – Фрајбург – 2

Фрајбург се уште има огромни шанси за пласман во ЛШ, но големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Зад себе имаат фантастични резултати и сосема заслужено ќе им биде ако стигнат до најелитното европско натпреварување. Ајнтрахт влезе во катастрофална серија резултати и тоа значеше елиминација од позициите за Европа, па сега ги очекува само мирна завршница. Фрајбург очекуваме да победи без поголеми проблеми и типуваме 2 со квота 2.78 во Mozzart.

Лајпциг – Шалке – 1

Лајпциг во минатото коло оствари многу важна победа против Баерн Минхен која значеше пласман во ЛШ за следната сезона, а воедно им ги измеша плановите и на Баерн Минхен кој во моментов е на втората позиција. Шалке е на претпоследното место и за нив има се уште математички шанси за опстанок, но реално тоа е малку потешка мисија. Овде очекуваме дека Лајпциг ќе ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.62 во Bet365.

Штутгарт – Хофенхајм – 3+

Штутгарт е на делба на 15-та позиција заедно со тимот на Бохум. Тоа е позиција која води во бараж за опстанок бидејќи таа екипа ќе се натпреварува со тимот од втората Бундеслига. Овие две екипи запишаа победа во последниот натпревар и имаат реални шанси за опстанок. На овој дуел решивме да го избегнеме конечниот исход и ви нудиме предлог на голови. Ние типуваме 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Унион Берлин – Вердер – 1

Берлинскиот тим имаше одличен почеток на сезоната, но за жал како што изминуваа натпреварите, така тие правеа киксови и сега се во позиција да се борат за пласман во ЛШ со што ако успеат ќе бдиат комплетно задоволни. Вердер го обезбеди опстанокот и повеќе нема никакви грижи, па на овој натпревар влегуваат релаксирано. Наш предлог е 1 со квота 1.47 во 20Bet.

Волфсбург – Херта – 1

Волфсбург се уште има шанси за да стигне до Европа, но треба првично да победи на овој натпревар, а веруваме дека тоа нема да е тешка задача бидејќи се сретнуват со веќе отпаднатиот тим на Херта. Гостите се „простија“ со Бундеслигата и сега следната сезона веруваме дека приоритет ќе им биде повратокот. Типуваме 1 со квота 1.39 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*