Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската Веикаус лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Интер Турку и Хака. Домаќините може да кажеме дека се најголемото разочарување во досегашниот тек на првенството и во изминатите пет кола сорбаа само 4 бода, додека гостите се држат одлично и се на средината на табелата.

Интер Турку – Хака – 1 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Интер Турку беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*