Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Еспањол – Атлетико Мадрид

Денес на програмата ги имаме натпреварите од вонредното коло во шпанската Ла Лига каде што еден од понудените дуели е натпреварот помеѓу Еспањол и Атлетико Мадрид.

Еспањол е во критична ситуација и се наоѓа на претпоследното место на табелата, па доколку сакаат опстанок мора да победат на овој натпревар.

Атлетико Мадрид од друга страна е на сигурно и ја има втората позиција на табелата, а и мора да нагласиме дека веќе обезбедија пласман во најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент зголемен од 12 на 13
  • Атлетико Мадрид да победи во двете полувремиња коефициент зголемен од 6.50 на 7.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

https://www.ticket-onlineshop.com/ols/werderbremen/de/einzelkarten/channel/shop/share/tickets/mytickets/be875c91-b102-ff6e-4f56-a4cc566a8a74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*