Специјал тикет за натпреварот Селта Виго – Жирона

Денес од 19:30 започнува новото вонредно коло во шпанската елитна лига – Ла Лига.

Во првиот дуел ќе се сретнат екипите на Селта Виго и Жирона. Селта е на 15-то место и досега имаат освоено 39 бода преку 10 победи, 9 реми и 16 порази, додека Жирона има 48 бода и се наоѓа на 8-та позиција на табелата.

Овие две екипи имаат различен мотив. Селта се бори за за сигурен опстанок, додека гостите бркаат пласман во конференциската лига.

Претпоставуваме дека ова ќе биде еден интересен и незивесен натпревар, а ние за вас спремивме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 7.00, а нашиот избор е:

  • ГГ
  • Повеќе од 9.5 корнери на натпреварот
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*