Натпревар со драстичен пад на коефициентот (23.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Супертетан лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Ергрите и Сандсвал. Домаќините се уште немаат победено во измиантите 7 кола, а во тој временски период запишаа 5 реми и 2 порази.

Сандсвал има подобар учинок и има вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 3 порази.

Ергрите – Сандсвал – 1 @ 1.72 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ергрите беше 2.10, a во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*