Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Кадиз – Ваљадолид

Денес од 21:00 започнува новото коло во шпанската елитна лига – Ла Лига, а во него ќе се сретнат екипите на Кадиз и Ваљадолид.

Кадиз овој дуел го дочекува како 16-то пласиран тим со 35 бода, а исто така и Ваљадолид има ист број бодови, но поради полошата гол разлика се наоѓаат на 17-та позиција.

Ова е дуел каде што трите бода имаат голема важност бидејќи тој тим што ќе ги добие ќе ги зголеми шансите за опстанок, па неизвеснота на овој натпревар не би требало да изостане.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2/2 коефициент 5.50 зголемен на 6.00
  • 2-1 точен резултат  коефициент зголемен од 9.50 на 10

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*