ТИП НА ДЕНОТ (19.05.2023, 20:30) ФРАЈБУРГ – ВОЛФСБУРГ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Бундеслигата помеѓу Фрајбург и Волфсбург.

Ова е дуел на два тима кои се еден до друг на табелата, но се оддалечени цели седум бода. Домаќините се уште се надеваат на пласман во Лигата на шампиони, па ќе дадат се за да дојдат до трите бода.

Може ли Фрајбруг до Лигата на шампиони?

Фрајбург одлично ја отвори сезоната и долго време беше едно од најпријатните изненадувања во лигата. Како што одминуваше времето така и амбициите на тимот се зголемија, бидејќи реални беа шансите Фрајбург да заврши во Топ 4 да се пласира во Лигата на шампиони. Тимот играше одлично и во Европа, па стигна до осминафиналето во Лига Европа, каде беа елиминирани од Јувентус. Меѓутоа, потоа дојде до пад на формата во најлошиот период, па Фрајбург запиша два порази на последните два меча и падна на 5-то место на табелата. Меѓутоа, заостанува само 3 бода од четвртото место и сигурно овој тим до крај нема да се откаже од пласман во Топ 4, па поради тоа се наоѓа пред императив победа, а домашниот терен сигурно ќе биде предност.

Волфсбург одигра добра сезона

Волфсбург може да биде задоволен од оваа сезона бидејќи на две кола пред крајот се наоѓа на 7-то место кое води во Лигата на конференции. Никои не очекуваше таков пласман од овој тим оваа сезона, бидејќи според квалитетот реално Волфсбург има тим за средина на сезоната. Меѓутоа, тимот игра добро оваа сезона, особено на домашен терен каде собра многу бодови. Сепак, ќе треба да ја задржи таа позиција до крајот, а тоа нема да биде воопшто лесно бидејќи Леверкузен има ист број на бодови. Поради тоа и за Волфсбург овој натпревар е многу важен и ќе се бори за секој бод. Меѓутоа, по традиција ова гостување е тешко за нив и тешко дека ќе дојдат до бодови.

Очекување

Според квалитетот и домашниот терен Фрајбург е фаворит на овој меч и очекуваме дека ќе ги освои трите бода бидејќи е пред императив победа.

ТИП:

Фрајбург – Волфсбург – 1 @ 2.25 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*