Тикет на денот е-Спорт (19.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме фудбал со автомобили на RLCS 2022-23 – Spring: North America Regional 2 – Spring Cup, каде што почнува осминафиналето.

Optic Gaming – M80 – 1 @ 1.61 во Bet365

Optic Gaming имаше две добри победи против G2 Esports и Spacestation Gaming, но потоа неочекувано загуби од Gen.G (1-4). Ова е само дополнителен мотив на Optic Gaming да им се врати на победите со оглед на тоа дека е кандидат за титулата на турнирот. Како прв противник го има M80, кој славеше против Zero2One и Nefarious во претходните два меча, но тие не се ниту блиску до квалитетот на Optic. Исто така, Optic го доби претходниот меѓусебен натпревар со 3-0, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

Spacestation Gaming – NRG – 1 @ 1.40 во 22Bet

NRG секогаш беше доминантен против Spacestation во изминатите години, но тоа се промени во февруари годинава, кога Spacestation триумфира со убедливи 3-0. Тоа е само една од причините поради кои ќе му дадеме предност на Spacestation, кој има три победи на претходните пет меча. NRG ги загрижи своите фанови пред четири дена, кога загуби од KOI со 2-3, па останува да видиме дали ќе се соземе за денешниот меч. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*