Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Манчестер Сити – Реал Мадрид

Денес од 21:00 започнува реванш натпреварот каде што по завршетокот ќе дознаеме кој ќе биде другиот финалист.

Во овој дуел се сретнуваат екипите на Манчестер Сити и Реал Мадрид, а мора да напомнеме дека и двете екипи влегуваат без предност со оглед на тоа што првиот дуел заврши реми со резултат 1-1.

Манчестер Сити на овој натпревар влегува со фантастично расположение откако запиша четири победи и едно реми во последните пет дуели. Реал мадрид за разлика од нив има за нијанса послаб учинок, односно во истиот временски период запишаа три победи, едно реми и еден пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Халанд да постигне погодок со глава коефициент 8.50 зголемен на 9.00
  • Де Брујн да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент зголемен од 9.50 на 10

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*