Тикет на денот (четврток, 18.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва ќе биде познато и кој ќе игра за трофеј во послабите две натпреварувања, Лига Европа и Лига конференција. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

АЗ Алкмар – Вест Хем – ГГ3+ @ 2.00 во Mozzart

Вест Хем успеа да направи пресврт на домашен терен против Холанѓаните и така стекнаа предност пред реваншот. Не сметаме дека во дуелите на ваквите екипи тоа е некоја посебна предност, но секако е добро да се влези со гол повеќе. За Вест Хем освојувањето на конференциската лига е единствената шанса да играат во Европа и наредната сезона, додека АЗ тоа може да го обезбеди преку Ередивизијата. Сепак, европскиот трофеј е голема работа, особено за тимови кои никогаш не играле финале. Овде веруваме дека ни претстои отворен и ефикасен натпревар, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Базел – Фиорентина – 2&2+ @ 2.15 во 22Bet

Секако дека резултатот од Фиренца ги изненади сите кладилничари и сигурно многу тикети завршија во ѓубре после овој натпревар. Меѓутоа, ние напоменавме дека Швајцарците знаат да бидат опасни и така ја изненадија Ница, а изгледа дека Фиорентина не научи ништо од примерот на францускиот тим. Без оглед на победата во првиот натпревар на Базел, ние и понатаму сметаме дека Фиорентина може да стигне до финале. Базел се „откажа“ од домашното првенство и изгуби во минатиот викенд од Ст. Гален со резултат 6:1. Наш предлог за овој дуел е 2&2+ со одлична квота во висина од 2.15 во 22Bet.

Фенербахче – Трабзон – 1&2+ @ 1.78 во Bet365

Фенербахче направи обид да ја освои титулата во домашното првенство, но не го издржаа притисокот на Галатасарај. Меѓутоа, со оглед на фактите како играа во минатата сезона и колку проблеми имаа, освојувањето на второто место за Фенербахче беше сосема задоволувачки резултат. За разлика од Фенер, Трабзон потполно потфрлија. Минатата сезона освоија шампионска титула и кога помисливме дека започна доминација на црвено-плавите, следуваше незмаислив пад. Тие не се прославиј ниту во Европа бидејќи завршија на третото место во второто по јачина европско натпреварување – Лига Европа. Овде очекуваме победа за домаќините и типуваме 1&2+ со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*