Тикет на денот е-Спорт (16.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште само три натпревари ни останаа во групната фаза од BLAST Paris Major 2023, кои ќе ни ги дадат последните четвртфиналисти.

Into The Breach – Fnatic – 2 @ 1.44 во Bet365

Into The Breach почна со пораз од Apeks, по што се созема и славеше против Faze Clan и Ence за да дојде во пол-позиција за пласман во топ-8, но поразот од Liquid повторно ги врати на почетокот. За разлика од нив, Fnatic имаше различен пат до петтото коло, откако славеше против NiP, па загуби од Monte и GamerLegion, а потоа мораше да се спасува од елиминација од турнирот против G2 Esports. Досега Fnatic има две победи во меѓусебните средби и затоа наш предлог е 2 со квота 1.44 во Bet365.

Apeks – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.50 во 22Bet

Повеќе внимание ќе привлече средбата меѓу Apeks и Ninjas in Pyjamas, кои никој не ги очекуваше во петтото коло од групната фаза, односно тие беа едни од најголемите кандидати за пласманот во четвртфинале. Денеска само еден од тие два тима ќе обезбеди место меѓу најдобрите осум, а резултатите му одат во прилог на NiP кој има две победи на претходните три меча во сите конкуренции. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*