Тикет на денот (вторник, 16.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер ќе го дознаеме првото име на финалистот од ЛШ. Сигурно е дека во Истанбул ќе има еден клуб од Италија, односно од Милано. Покрај тој натпревар се игра комплетно коло во Норвешка, Турција, како и плеј оф во Англија. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Тромсe – Бодо Глимт – 2&2+ @ 1.93 во Mozzart

Првото вонредно коло се игра во Норвешка во 7-та рунда. После стартот на сезоната на врвот одма се издвои тимот на Бодо Глимт и има шест победи и едно реми. Тие одиграа и еден меч повеќе за да себеси си ослободат термин за натпреварите од конференциската лига во текот на летото. Во минатата сезона Бодо остана без титула и пехарот замина кај Молде. Тромсе од друга страна одлично започна и во шест натпревари имаат 11 бода, а примија само три гола засега. Овде ние очекуваме Бодо да победи и да постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за 2&2+ во Mozzart изнесува 1.93.

Аланијаспор – Коњаспор – ГГ3+ @ 1.89 во 22Bet

Аланија и Коњаспор можат мирно да го дочекаат крајот на овој шампионат во Турција. Опстанокот не им е загроезен, а за некој подобар пласман се задоцните. Коња имаше фантастичен старт на сезоната и беа на самиот врв на табелата, но кризата доведе и до промена не тренерот на овој клуб, па работите се стабилизираа и сега се на осмата позиција на табелата. Аланија има нешто послаб пласман и собраа 38 бода досега, па ја имаат 10-та позиција. Во првиот дел од сезоната овие два тима изиграа реми со резултат 2-2, па и сега очекуваме отворено и ефикасен натпревар. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.89 во 22Bet.

Глорија – Осеул – 2 @ 3.35 во Bet365

Интересен и расплетот во романската втора лига. Како и да не биде кога поранешните великани се борат за повраток во елитата. Покрај Стеауа, тука е и Динамо Букурешт, Поли Јаши, но и Осеул. Гостите пред ова коло се на четвртото место со три бода помалку од второпласираната Стеауа. Се надеваат на кикс на некогашниот великан, па преку тоа да стигнат до директен пласман во првата лига. Глорија е на шестото место на табелата од плејоф и нема шанси да стигне до 4-та позиција. Додуша математички се уште е возможно, но реално е многу тешко остварливо. Гостите го добија претходниот дуел, па веруваме дека можа ти сега. Типуваме 2 со квота 3.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*