Зголемени квоти во Bet365 за натпреваро Сампдорија – Емполи

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Сампдорија и Емполи и со овој натпревар завршува колото во Италија.

Сампдорија e на последното место на табелата и според сите параметри тие ќе бидат новите членови на Серија Б, додека Емполи благодарение на двете победи во последните две кола се издигнаа и се надвор од црвената зона.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Фабио Кваљарела да постигне погодок коефициент зголемен од 3.10 на 3.20
  • Емполи да постигне погодок во двете полувремиња коефициент зголемен од 3.50 на 3.60

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*