Натпревар со драстичен пад на коефициентот (15.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од ерменската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:00 се сретнуваат екиптие на Ван и Арарат.

Домаќините се наоѓаат на 5-та позиција со вкупно 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 15 порази. Арарат од друга страна е на 7-то место со 30 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 6 реми и 17 порази.

Ван – Арарат – 2 @ 2.40 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Арарат беше 3.17, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 2.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*