Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Еспањол – Барселона

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига ќе имаме можност да го погледнеме градското дерби кое ќе се изигра помеѓу Еспањол и Барселона.

Еспањол е во доста тешка ситуација и се уште немаат обезбедено опстанок, додека Барса слободно може да констатираме дека се новите шампиони во шпанската елитна лига.

Најдобрата онлјна обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Левандовски да постигне 2 или повеќе погодоци коефициент 5 зголемен на 5.50
  • Еспањол да победи во едно полувреме коефициент зголемен од 2.75 на 2.87

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*