Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 ќе се сретнат екипите на Вараждин и Ријека. Домаќините се на 6-та позиција со вкупно 42 бода, додека гостите се подобро пласирани и ја имаат 3-та позиција со вкупно 48 бода.

Вараждин – Ријека – 2 @ 1.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ријека беше 2.20, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*