Серија А 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес и утре на програмата е вонредното 33-то коло во Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари, а фаворитите на хартија имаат лесни противници.

Аталанта – Специја – 1

Аталанта влезе во серија на добри резултати и сега шансите за пласман во Топ 4 се многу големи. Тимот од Бергамо има само два бода помалку од 4-то место, па сигирно нема лесно да се откаже и е во одлична форма. Од друга страна Специја игра многу лошо и се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Mozzart.

Јувентус – Лече – 1

Јувентус влезе во серија на лоши резултати и запиша три порази во низа и едно реми, но со вратените бодови се уште е на 3-то место на табелата. Иако ситуацијата со бодовите не е јасна, „старата дама“ се бори за пласман во Топ 4, па е пред императив победа. Има противник по мерка бидејќи Лече се бори за опстанок, но тешко дека ќе освои бодови во Торино. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 воBet365.

Салернитана – Фиорентина – 3+

Салернитана минатото коло го изненади Наполи, а се наоѓа во серија од шест меча без пораз, па самодовербата во тимот е одлична. Истото може да се каже и за Фиорентина која игра растеретено без притисок. Поради тоа очекуваме натпревар со многу голови и нашиот предлог е 3+ со квота 1. 60 во 22Bet.

Сампдорија – Торино – ГГ

Сампдорија се наоѓа на последното место на табелата и готово сигурно ќе се пресели во понизок раг. Клубот поминува низ многу турбуленции, па тоа се одразува на играта на тимот. Торино игра топло-ладно, но тие веќе ја остварија целта и играат без притисок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Милан – Кремонезе – 1

Милан ја подобри формата, но се наоѓа во ситуација да се бори за пласман во Топ 4, а конкуренцијата е огромна. Поради тоа „росонерите“ немаат право на кикс, особено на домашен терен. Сега на гости им доаѓа еден од најслабите тимови во лигата, па се друго освен победа ќе биде изненадување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.25 во Bet365.

Лацио – Сасуоло – 1

Лацио запиша два порази во низа, но се уште е на второто место на табелата.Меѓутоа, сега ситуацијата е многу посложена, ќе мора да се борат за место во Топ 4, па немаат право на кикс. Квалитетот и домашниот терен се на нивна страна, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во 22Bet.

Монца – Рома – ГГ

Монца обезбеди опстанок во лигата и тоа за овој тим е исклучителен успех. Тимот игра растеретено, а познато е дека игра одлично против фаворитите. Од друга страна Рома е пред императив победа, но има голем број на повредени фудбалери, па нема да биде лесно. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Верона – Интер – ГГ

Интер минатото коло со победата против Лацио покажа дека полека ја враќа формата и има голема потреба од бодови бидејќи се бори за пласман во Топ 4. Меѓутоа, Верона ќе се бори до последен здив бидејќи се бори за опстанок, а има реални шанси да се избори бидејќи во последно време игра се подобро, а домашниот терен ќе биде голема предност. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365.

Емполи – Болоња – ГГ

Емполи се бори за опстанок, но влезе во серија на порази, па ова е еден од најважните дуели за нив. Сигурно ќе направат се за да дојдат до бодови, бидејќи играат на домашен терен и имаат противник по мерка. Болоња  е во сигурна зона и игра растеретено, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Удинезе – Наполи – 2

Наполи минатото коло испушти победа во последните минути и пропушти официјално да го освои Скудетото. Меѓутоа, тоа е само прашање на време, па веруваме дека токму на „Фриули“ ќе дојде до титулата. Удинезе игра топло-ладно, но Наполи ќе има поголем мотив, а квалитетот е на нивна страна. Нашиот предлог е Тип 2 со квоѕта 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*