Тикет на денот е-Спорт (04.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нокаут-фазата ни ги носи најголемите возбудувања на ESEA Season 45: Advanced Division – Europe, каде што веќе се познати четвртфиналистите.

Cryptova – Jano – 2 @ 2.37 во Bet365

Двата порази пред неколку дена на Cryptova од AVT Gaming и DeepDark им ја разниша самодовербата, но ништо подобар не е ниту JANO, кој сепак загуби од поквалитетни противници како што се Godsent и The Prodigies. Двете екипи се на различно ниво во моментов, па затоа сметаме дека победникот на оваа пресметка ќе биде решен без драми како во претходниот меѓусебен дуел, кога Jano славеше со 16-14. Наш предлог е 2 со квота 2.37 во Bet365.

Lilmix – Ungentium – 1 @ 2.10 во 22Bet

Ова се уште две екипи кои се во ужасна форма, односно Ungentium нема победа на последните пет меча, додека Lilmix славеше само еднаш, и тоа против ella Ella La со 16-8. Исто така, ова е идеална шанса за одмазда на Lilmix, кој го загуби претходниот дуел со 14-16, но кризата во редовите на Ungentium очигледно нема да заврши денеска со оглед на нивните настапи во изминатиот период. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*