Зголемени квоти во Bet365 за натпреваро Сосиедад – Реал Мадрид

Денес во послдниот термин за Ла Лига, поточно од 22:00 часот ќе се сретнат екипите на Реал Сосиедад и Реал Мадрид.

Сосиедад е во трка за најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони и е на добар пат да обезбеди пласман бидејќи се наоѓаат на 4-то место. Реал Мадрид има тежок натпревар за неколку дена, а тоа е финалето во купот каде што ќе се борат за титула.

Ова дефинитивно ќе биде интересен и неизвесен натпревар, а најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент зголемен од 10 на 11
  • Бензема да постигне прв погодок коефициент зголемен од 5 на 5.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*