Ла Лига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

И оваа недела имаме вонреднот коло кај шпанците, па мора да признаеме дека тие играат доста интензивно во последно време. Шампионската трка е скоро решена, но се уште има борба за пласман во Европа и за опстанок. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за денес.

Алмерија – Елче – 1

Првиот натпревар од вонредното коло ќе се игра помеѓу Алмерија и Елче. Домаќините се надвор од опасната зона, но се уште немаат сигурен опстанок, па ќе се помачат до крајот да обезбедат уште бодови. Елче од друга страна е на дното на табелата и после подолг период запиша победа, но тоа не им значи многу бидејќи се сигурни патници за Сегунда. Наш предлог е 1 со квота 1.72 во Mozzart.

Барселона – Осасуна – 1

Барса успева да го држи ритамот и да остане на лидерската позиција. Во минатото коло запишаа нова победа над Бетис, повторно разликата во однос на Реал Мадрид е 11 бода. За противник овој пат го имаат тимот на Осасуна кој е на 8-та позиција и најверојатно ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 1.73 во Bet365.

Реал Сосиедад – Реал Мадрид – ГГ

Сосиедад зад себе има фантастични резултати, па оправдано се наоѓаат на 4-то место, а тоа е место кое води во ЛШ и доколку успеат до крајот на сезоната да ја сочуваат оваа позиција, фановите на овој тим ќе бидат комплетно задоволни. Реал Мадрид заостана во борбата за титула, но има простор да се насочи кон купот и ЛШ, па оваа сезона за нив не е загубена. Овде очекуваме погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.73 во 22Bet.

Валенсија – Виљареал – ГГ

Валенсија запиша две последователни победи и само што помисливме дека тоа е почеток на една добра серија, следуваше поразот од Кадиз, па овој тим повторно е во критична позиција и опстанокот им е доведен во прашање. Виљареал од друга страна е на позиција која води во Лига Европа и веруваме дека ќе дадат се од себе за да се задржат тука што подолго. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.68 во 20Bet.

Атлетико Мадрид – Кадиз – 1

Атлетико Мадрид овој натпревар го дочекува со одлично расположение. Тие во последните пет натпревари имаат запишано четири победи и еден пораз, во моментов се наоѓаат на одличната трета позиција. За противник го имаат тимот на Кадиз кој игра доста променливо, но барем успеваат да се додржат на сигурните позиции. Атлетико е далеку поквалитетен тим и веруваме дека ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.31 во Mozzart.

Хетафе – Селта – 1

Домаќините влегоа во катастрофална серија и тоа во најлош можен период. Зад себе во последните пет дуели имаат четири порази и едно реми, па ако продолжат со ова темпо ќе бидат дефинитивно дел од Сегунда во следната сезона. Селта игра непредвидливо, но барем успева да собере некој бод за да остане на сигурно. Хетафе нема повеќе избор и мора да победува, па типуваме 1 со квота 2.55 во Bet365.

Жирона – Мајорка – 1

Фудбалерите на Жирона да играа цела сезона како што играат во последно време, дефинитивно ќе се бореа за место кое наредната сезона носи пласман во некое од европските натпреварувања. Имено, во овој момент се наоѓаат на 8-та позиција со само три бода помалку во однос на седмопласирниот Билбао, доколку Реал стигне до трофеј во Купот, таа седма позиција ќе биде за влез во Европа. Мајорка ја исполни својата примарна цел, а тоа беше навремен опстанок, па следната сезона повторно ќе ги гледаме во елитата. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 2.27 во 22Bet.

Севиља – Еспањол – 3+

Само што помисливме дека Севиља влезе во одличн серија, следуваше неочекувна пораз од Жирона, а да победеа на тој натпревар би стигнале до 8-та позиција на табелата и ќе имаа шанси за Европа. Еспањол дефинитивно ќе се бори за опстанок до самиот крај, а зедоа важни три бода против Хетафе каде што победија со резутлат 1-0. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 2.07 во 20Bet.

Атлетик Билбао – Бетис – ГГ

Дефинитивно еден од поинтересните дуели во ова коло ќе се игра во Баскија каде што Билбао ќе го дочека Бетис. Клубот од Баскија моментално е на 7-то место на табелата со два бода помалку во однос на Бетис, па доколку слават домаќините ќе стигнат до 6-то место. Бетис во минатото коло доживеа тежок пораз, но можеби и до некаде очекувано беа поразени од Барса со резултат 4-0. На овој дуел ве советуваме да изиграте ГГ со квота 1.95 во Mozzart.

Рајо Валекано – Ваљадолид – 3+

Последниот дуел од 33-то коло на Ла Лига се игра во Ваљехас каде што Рајо Валекано ќе го дочека тимот на Ваљадолид. Рајо во минаатото коло беа пораазени од последнопласирниот Елче, со убедлив резултат од 4-0. Ваљадолид исто така беа поразени од Атлетико Мадрид на еден ефикасен натпревар каде што имаше седум погодоци. Топла препорака за овој натпревар е 3+ со квота 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*