Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од чешката ФНЛ лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Прибрам и Славија Прага II. Домаќините се борат за плеј оф, но конкуренцијата е огромна, па големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Гостите се на 16-то, последно место, но се уште имаат реални шанси за опстанок, но ќе мора да се потрудат.

Прибрам – Славија Прага II – 2 @ 3.00 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Славија Прага II беше 5.00, а во моментов бележи пад на коефициентот од скоро 40% и се плаќа со квота 3.00 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*