Специјал тикет за натпреварот Манчестер Сити – Арсенал

Денес на „менито“ за обложување имаме можност да гледаме доста интересен натпревар од Премиер лигата.

Од 21:00 ќе се сретнат екипите на Манчестер Сити и Арсенал. Манчестер има 5 бода помалку од Арсенал и се наоѓа на второто место, но имаат и два натпревари помалку, додека Арсенал во лош период влезе во реми серија и запиша три нерешени резултати на последните три дуели.

Како и да е, ние очекуваме натпревар полн со возбуда и неизвесност. Во најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, составиме специјал тикет, поточно тикет со повќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 7.50, а нашиот избор е:

  • ГГ
  • Халанд да постигне погодок
  • Повеќе од 9.5 удари во рамките на голот
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*