Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од српската Супер лига – група елиминација кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Во 18:30 ќе се сретнат екипите на Младост и Напредак. Домаќините се на 13-то место со вкупно 26 бода и учинок од 5 победи, 11 реми и 15 порази, додека гостите се на 10-та позиција и имаат вкупно 34 бода, а нивниот учинок е 9 победи, 7 реми и 15 порази.

Младост – Напредак – 1 @ 1.97 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Младост беше 2.37, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.97 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*