Зголемени квоти за натпреварот Њукасл – Тотенхем

Денес од 15:00 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Њукасл и Тотенхем.

Домаќините на овој натпревар влегуваат како фаворити, а на табелата се на позиција која води во ЛШ со што фановите на овој тим би биле комплетно задовлни. Тотенхем од друга страна играат солидно и им предвидуваме голема борба за пласман во Европа.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Александар Исак да постигне погодок со глава коефициент зголемен од 12 на 13
  • Сон да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент зголемен од 26 на 29

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*