Тикет на денот е-Спорт (23.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се доиграат дуелите од второто коло CCT West Europe Series #3, а во прилог на нашиот тикет ќе најдете два меча.

Big Academy – Havu – 1 @ 1.83 во Bet365

Big Academy славеше убедливо во првиот меч против Coalesce со 2-0, додека Havu беше подобар од Nexus Gaming. Во прилог на Big Academy му оди тоа што има три победи во сите натпреварувања, откако славеше и против Nexus Gaming и Heet, додека Havu има три порази на претходните четири пресметки. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен натпревар, а наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Eyeballers – LDLC – 1 @ 1.66 во 22Bet

Шест победи по ред му ја даваат фаворитската улога на Eyeballers, додека LDLC има четири триумфи на претходните пет пресметки, односно единствениот пораз го запиша против Monte (0-2). Во меѓусебни дуели води Eyeballers кој сигурно ќе сака да се одмазди за поразот од 6 април годинава. Има одлична шанса за тоа со оглед на тоа дека LDLC на претходните дуели ги покажа своите слабости, а на Eyeballers останува да го искористи тоа. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*