Тикет на денот е-Спорт (03.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни е богата понудата од е-Спортот, а ние продолжуваме со натпреварите од IEM Dallas 2023 Europe Closed Qualifier, каде што ќе се одигра по еден дуел во Upper Bracket и Lower Bracket во обид тимовите да изборат пласман на главниот турнир во Далас.

Cloud9 – Astralis – 1 @ 1.36 во Bet365

Едни од најуспешните тимови во светот на CS:GO го играат дербито на денот, а тоа се Astralis и Cloud9 кои во директна пресметка ќе се обидат да изборат пласман на главниот турнир. Cloud9 е во серија од седум порази по ред во сите натпреварувања и тоа ќе биде пресудно за нас. Овие екипи се сретнаа пет пати досега, а четири триумфи забележа Astralis, но тие беа остварени во изминатите години, додека сега ситуацијата е поразлична во двете екипи. Сепак, и поразениот тим нема да тагува затоа што ќе добие „поправен испит“, односно преку Lower Bracket ќе бара пласман понатаму. Ние предлагаме 1 со квота 1.36 во Bet365.

OG – Fnatic – 1 @ 2.00 во 22Bet

Две големи изненадувања во текот на вчерашниот ден и триумфи на аутсајдерите, кои овој пат ќе се борат за место во финалето на Lower Bracket. OG вчера се мачеше против Godsent, но успеа да го елиминира по три мапи (2-1), па така врза втор триумф по ред во натпреварувањето. Одличен беше и Fnatic кој го изненади Ninjas in Pyjamas (2-1) и направи чекор напред кон пласман во следната фаза. Овие екипи добро се познаваат бидејќи досега одиграле пет дуели, а нас нè интересира нивната последна пресметка, која се одржа на 1 февруари годинава, кога славеше OG. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*