Тикет на денот (понеделник, 03.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако е понеделник, може да кажеме дека понудата е сосема пристојна. Се игра на различни страни, а ние се одлучивме за супер дабл кој има големи шанси за пролаз.

Сасуоло – Торино – 1 @ 2.48 во Mozzart

Екипата од Реџо Емилија е во страшна серија резултати. Во еден момент делуваше дека ќе се борат за опстанок, но зелено-црните во девет натпревари успеаа шест пати да победат, два пати да ремизираат и еднаш беа поразени од лидерот Наполи. Сега се во серија од четири последователни победи и овој натпревар го дочекуваат со одлично расположение. Торино од друга страна е на средината на табелата и нивниот опстанок не е загрозен, а искрено и шансите за нешто повеќе им се на минимум. Како и да е, овде веруваме дека Сасуоло ќе ја продолжи одличната серија, па сметаме дека ќе победат на овој натпревар без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 2.48 во Mozzart.

Архус – Рандерс – 1 @ 1.96 во Bet365

За двата тим пласманот во плеј офот на данската Супер лига е голем успех. Архус има големи шанси за да избори пласман во Европа. За титулата ќе се борат најверојатно Копенхаген и Нордсјеланд, додека останатите четири екипи можат да стигнат до третото место. Домаќинитеврзаа три победи на крајот од регуларниот прв дел, а едната беше токму против Рандерс. Тој натпревар се изигра пред 20-тина дена, а сега се сретнуваат истите ривали само во Архус. Рандерс во моментов е на 5-то место и има само три бода помалку од Архус. Ние на овој дуел предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.96 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*