Ла Лига 27-мо коло: Најава, анлиза и предлог типови

Започнуваат натпреварите од 27-то коло на шпанската Ла Лига каде што ќе имаме доста интересни дуели. Барса се издвои на лидерската позиција, но сепак до крајот има уште многу и очекуваме неизвесна завршница. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Мајорка – Осасуна – 1

Првиот натпревар од ова коло се игра на Мајорка каде што ќе допатува опсасуна. После брилијантните партии во првиот дел од шампионатот, впечатокот е дека Мајорка се наоѓа во блага криза и на последните четири натпревари не знаат за победа. Осасуна исто така има доста проблеми во последно време, а тоа се докажа на натпреварот против Виљареал каде што запишаа пораз од Виљареал со резултат 0-3. Ние овде очекуваме 1 со квота 2.25 во Mozzart.

Жирона – Еспањол – ГГ

Првиот натпревар од саботната програма се игра во Каталонија каде што фудбалерите на Жирона ќе го дочекаат Еспањол. Во својата повратничка сезона Жирона прикажува добри партии, а во овој момент се наоѓаат на 12-то место на табелата и ако се познава денот по утрото, овој тим и наредната сезона ќе го гледаме во елитата. Еспањол ќе води голема борба за опстанок со оглед на фактот што се наоѓаат на 17-то место. Очекуваме двата тима да постигнат погодок и типуваме ГГ со квота 1.93 во Bet365.

Атлетик Билбао – Хетафе – 1

Како што стојат сега работите, лесно може да се случи Билбао повторно да излезе во Европа. Во моментов се на седмото место со пет бода помалку во однос на шестопласираниот Виљареал што воопшто не е мала разлика. Хетафе делува дека се разбуди после очајниот дел на сезоната и врза неколку добри резултати, па во моментов е надвор од опасната зона. Билбао е фаворит и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Коефициентот за 1 во 22Bet изнесува 1.63.

Кадиз – Севиља – 3+

Фудбалерите на Кадиз играат исклучително добро во последно време и успеаа да врзат четири натпревари без пораз и во моментов се надвор од опасната зона, но немаат голема разлика. Севиља доживеа нов пораз во минатото коло од Хетафе и тоа резултираше со отказ на тренерот. Како и да е, овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 2.41 во 20Bet.

Елче – Барселона – ГГ

За жал фудбалерите на Елче наредната сезона ќе ги гледаме повторно во Сегунда бидејќи во овој момент се наоѓаат на дното на табелата со дури 14 бода помалку во однос на екипите кои се на сигурно. Барса од друга страна запиша важна победа во минатото коло и го победи Реал Мадрид, па создадоа одлична предност на лидерската позиција. Ние овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 2.05 во Mozzart.

Селта – Алмериа – 3+

Во еден момент екипата на Селта беше во тешка ситуација бидејќи тимот од Виго кон крајот на првиот дел беше на место кое на крајот значеше преселба во понизок ранг, но во вториот дел од првенството се подобрија и сега се на фантастичнто 10-то место. Алмерија игра доста лошо во последно време и се наоѓаат на претпоследната позиција на табелата. Како и да е, предлагаме да изиграте 3+ со квота 1.82 во Bet365.

Реал Мадрид – Ваљадолид – 1/1

Како што стојат работите во моментов, скоро готово е дека фудбалерите на Реал Мадрид нема да успеат да ја одбранат титулата во Шпанија. Имено, во овој момент кралскиот клуб има 12 бода помалку во однос на првопласираниот тим на барселона. Ваљадолид пак е на 6-то место и веруваме дека до самиот крај ќе водат голема борба за излез во Европа. Мадриѓаните се поквалитетен тим и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 1.53 во 22Bet.

Виљареал – Реал Сосиедад – 1

Ова ќе биде еден од најинтересните натпревари во шпанската Ла Лига во ова коло. Домаќините играат фантастично во последно време и веруваме дека без поголеми проблеми ќе изборат пласман во конференциската лига следната сезона. Сосиедад од друга страна се на вистински пат да излезат во ЛШ и да ја остварат својата примарна цел. Поради домашниот терен овде ние решивме да типуваме 1 со квота 2.50 во 20Bet.

Атлетико Мадрид – Бетис – 3+

Дерби натпреварот на колото се игра на Ванда Метрополитано каде што ќе се сретнат екипите на Атлетико Мадрид и Бетис. После лошото издание во првиот дел од шампионатот, Јорганџиите играат фантастично во втората половина, па веруваме дека ќе го надоместат изгубеното од почетокот. Бетис ја има одличната петта позиција и ако завршат тука дефинитивно би биле комплетно задоволни. Ефикасноста не би требало да изостане овде, па решивме да типуваме 3+ со квота 1.93 во Mozzart.

Валенсија – Рајо Валекано – 1

Последниот дуел од 27-то коло ќе се игра на Местаља каде што фудбалерите на Валенсија ќе го дочекаат Рајо Валекано. Впечатокот е дека ниту најголемите песимисти не можеа да претпостават дека со Валенсија ќе се случува ова и дека ќе се борат за опстанок. Рајо моментално е на високата осма позиција, па се повеќе од навремен опстанок за нив би било голем успех. Валенсија мора да собира бодови за опстанок, па очекуваме да победат на овој дуел. Наш предлог е 1 со квота 2.12 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*