Тикет на денот е-Спорт (29.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме два натпревари од BetBoom Playlist. Urbanistic, каде што се играат четвртфиналните средби, а досега место во полуфинале обезбеди само Godsent.

Mouz – Apeks – 1 @ 1.33 во 22Bet

Mouz доаѓа на мегдан против Apeks во намера да избори пласман меѓу најдобрите четири екипи, а со оглед на својот квалитет ќе важи за фаворит во денешната пресметка. Иако загуби двапати на последните пет меча, и тоа од Cloud9 и Heroic, сепак на средбите против Furia и Saw (славеше со по 2-0) се забележа вистинското лице. Apeks нема да биде лесен залак за Mouz, но наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во 22Bet.

Virtus.pro – Forze – 2 @ 2.37 во Bet365

Две екипи кои се во целосно различна форма, односно Virtus.pro имаше три победи по ред, по што загуби од Heroic и G2 на претходните две средби, додека Forze загуби три меча по ред, па вчера триумфираше против Bad News Eagles и Young Ninjas. Овие екипи имаат одиграно пет меѓусебни средби, при што со 3-2 води Forze. Ние ќе му веруваме на Forze и поради тоа што ги поправи своите грешки на изминатите два дуели и веруваме дека може да го елиминира страшниот Virus.pro. ние предлагмае 2 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*