Тикет на денот (среда, 29.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Наредните два дена се катастрофални во однос на понудата, но тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Челтенам – Шефилд Венздеј – 1Х @ 2.10 во Mozzart

Домаќините имаа една убава пауза од точно десет дена без натпревар додека гостите во тој временски интервал два пати гостуваа. Работите да бидат полоши, двата тие натпревари Шефилд ги запиша како порази. Прво беа поразени од Барнсли, а потоа и од Форест Грин. Челтенам е во одлична форма и запиша две солидни победи, прво против Питерборо на гости, а потоа на домашен терен против Ексетер. Во последните четири натпревари зедоа 10 бода и се оддалечија од зоната за елиминација. Ние овде веруваме дека домаќините нема да бидат поразени, па затоа типуваме 1Х со квота 2.10 во Mozzart.

Аубштад – Унтерахинг – 2&2+ @ 2.38 во Bet365

Екипата од предградието на Минхен цели кон бараж во третата германска лига. Да, зборуваме за Унтерахинг, екипата која пред нешто повеќе од две децении играше во Бундеслигата. Двете сезони ги поминаа во елитниот ранг, а оттогаш започнува и нивниот пад, па не се задржаа долго ниту во Цвајт. Домаќините ги изгубија сите четири натпревари во продолжението на сезоната, па ова гостување за Унтерахинг не би требало да биде голем проблем. Бодовите Аубштад ќе мора да ги бара на друг натпревар, а ние овде веруваме дека Унтерахинг ќе победи, а притоа ќе бидат постигнати и најмалку два погодоци. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.38 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*