Бундеслига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската Бундеслига започнува 25-та рунда од оваа сезона. Неизвесноста од коло во коло е се поголема, како за титулата, така и за пласман во ЛШ. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Менхенгладбах – Вердер – ГГ

Премиерниот дуел во Бундеслигата е помеѓу две екипи кои играат доста ефикасно, а оваа година и се слични по квалитет. Најдобар доказ за тоа ни се позициите на табелата каде што се наоѓаат овие две екипи една до друга, односно на 10-то и 11-то место со ист број бодови. Ефикасноста е присутна на двете страни, па сметаме дека ГГ е најлогичен тип. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.50.

Аугсбург – Шалке – Х2

Аугсбург и понатаму продолжува со непредвидливите игри. Во последното коло изиграа фантастичен дуел против Баерн Минхен, но за жал беа поразени со резултат 5:2, но најважно е што се на сигурно. Шалке од друга страна нема пораз во последните пет дуели, но и понатаму се во најкритичната зона. Мора да ги пофалиме дека успеаа да земат бод во претходниот натпревар против Дортмунд  бидејќи тој натпревар заврши 2-2. Овде сметаме дека повторно ќе останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.67 во Bet365.

Бохум – Лајпциг – 2

Бохум на овој натпревар влегува со добро расположение. Благодарение на победата во последното коло против Келн, тие сега се надвор од црвената зона и нивната цел е да ја завршат сезоната тука. Лајпциг о ддруга страна е во тесна борба за пласман во ЛШ и веруваме дека ќе направи се за да го обезбеди тој „билет“. Наш предлог е 2 со квота 1.53 во 22Bet.

Хофенхајм – Херта – ГГ

Хофенхајм не личи на себе и дефинитивно во моментов е најголемото разочарување во Бундеслигата. Зад себе има катастрофални резултати, поточно на 11 дуели немаат победа што е навистина катастрофален учинок, а последната позиција им е сосема заслужена. Херта од друга страна е веднаш над црвената зона, а до крајот им предвидуваме грчевита борба за опстанок. Како и да е, головите овде не би требало да изостанат, па типуваме ГГ со квота 1.70 во 20Bet.

Штутгарт – Волфсбург – 3+

Швабите дефинитивно и тие потфрлија. На последните пет дуели имаат само едена победа, а во последното коло запишаа реми на натпреварот против Ајнтрахт Франкфурт, но тоа не беше доволно за да се издвојат од опасната зона. Волфсбург од друга страна се уште е далеку од својата примарна цел, а тоа е да обезбедат пласман во Европа. Двете екипи играат ефикасно, па затоа решивме да ви предложиме да изиграте 3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Дортмунд – Келн – 1

Дортмунд направи кикс во последното коло каде што неочекувано изиграа реми против Шалке, па поради тој кикс, лидерската позиција повторно е кај Баерн Минхен и во моментов имаат негатива од два бода. Келн после победата над Ајнтрахт Франкфурт врза четири неуспешни натпревари каде што зедоа само еден бод. Сепак овде сметаме дека Милионерите се во предност и очекуваме да победат. Типуваме 1 со квота 1.44 во Bet365.

Унион Берлин  – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ

Унион Берлин докажа дека повеќе нема сила. Тие на последните четири дуели направија исто толку и киксови, поточно запишаа три реми и еден пораз, па логично е да се оддлечат од лидерската позиција. Ајнтрахт од друга стрнаа исто така има само една победа во последните пет дуели, па овој натпревар го дочекуваат со не толку добро расположение. Наш предлог е ГГ со квота 1.96 во 22Bet.

Леверкузен – Баерн Минхен – 2

Фармацевтите се на средината на табелата, а благодарение на последните две победи тие ги зголемија шансите за пласман во некој од европските купови. Тоа воопшто не е сигурно бидејќи конкуренцијата е огромна. Баерн Минхен од друга страна го искористи киксот на Дортмунд во претходното коло, па сега се на првото место и имаат предност од два бода. Како и да е, овде очекуваме Баварците да ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.60 во 20Bet.

Мајнц – Фрајбург – ГГ

За крај на колото имаме дуел на две екипи кои играат ефикасен фудбал, а и по квалтиет се слични. Домаќините немаат пораз на последните пет натпревари, а после серијата од четири триумфи следуваше реми во последното коло против тимот на Херта. Фрајбург од друга страна е на 5-то место и делува дека до крајот на сезоната ќе водат грчевита борба за пласман во ЛШ. Наш предлог на овој натпревар е ГГ со квота 1.78 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*