Тикет на денот е-Спорт (13.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Се надеваме на успешен почеток на неделата, која ќе ни биде исполнета со многу натпревари од светот на е-Спортот. А за понеделник ви одделивме два натпревари од CCT West Europe Series #2.

LDLC – Young Ninjas – 1 @ 2.25 во 22Bet

Играчите на LDLC го почнаа турнирот со пораз од Viperio со 1-2, по што триумфираа со убедливи 2-0 против ex-Bluejays, а денеска против Young Ninjas ќе ја бараат втората победа. Тоа нема да биде лесно бидејќи Young Ninjas не се за потценување, иако загубија на стартот од Endpoint со 1-2, по што го надиграа Tricked Esports (2-1). LDLC води во меѓусебни пресметки со 2-1, а ние очекуваме трета победа за тимот, па затоа ви нудиме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

Eyeballers – Nexus – 2 @ 2.62 во Bet365

Уште еден возбудлив натпревар нè чека денеска и се игра меѓу Eyeballers и Nexus Gaming. Eyeballers беа подобри од ex-Bluejays со убедливи 2-0, но потоа загубија од Ago со 0-2 и се вратија во реалноста. Nexus почна со триумф против Tricked, по што загуби од Endpoint, но во меѓувреме играше и на друг турнир, каде што беше поразен од Budapest Five. Nexus, сепак, води со 2-1 и ние ви предлагаме 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3655.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*