Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Фулам – Арсенал

Денес на „менито“ за обложување во рамките на Премиер лигата имаме понудено четири натпревари.

Еден од поинтересните ќе се игра помеѓу Фулам и Арсенал. Домаќините досега играат солидно, но за да стигнат до пласман во Европа им треба уште многу борба. Арсенал од друга страна е лидер на табелата и нивната цел е да се задржат таму до крајот на сезоната.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени квоти за два типови  и тоа:

  • Александар Митровиќ да постигне погодок со глава коефициент 8.50 зголемен на 9.00
  • Габриел Мартинели коефициент зголемен од 17.00 на 19.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*