Тикет на денот (понеделник, 13.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда не е ништо посебно инспиративна, но секако за составување тикет има материјал. Ова е нашиот предлог за денес.

АЕК Ларнака – Аполон – 1 @ 1.95 во Mozzart

Домаќините имаа тежок меч во четвртокот во рамките на 1/8 финалето на конференциската лига каде што беа поразени од Вест Хем на домашен терен. И нив им е јасно дека во Лондон минимални се шансите за да ги надоместат двата гола минус и мораат многу повеќе внимание да посветат на натпреварот со Аполон за да не го изгубат чекорот со АПОЕЛ во борбата за титула. Ова е прво коло од плеј офот на најдобрите екипи, а моментално АПОЕЛ е на два бода предност од АЕК, а шест од Арис Лимасол. Реално е дека овие три екипи се борат за пехр, но ќе видиме како ќе се одввива понатамошниот тек. За титула не можат да размилуваат, но можат да се борат за пласмн во Европа. Овде ние предлагаме 1 со квота 1.95 во Mozzart.

Клуж – Универзитатеа Клуж – 1&2+ @ 2.10 во Bet365

Во градското дерби на Клуж, двата тима влегуваат во добра форма. Домаќините и актуелниот шампион, Клуж се наоѓаат на второто место и пред овој натпревар имаат четири бода помалку од лидерот Фарул. Победата нема да им донеси лидерска позиција, но ќе ги доведе на само бод од лидерскиот тим. Универзитатеа е пријатно изненадување и се наоѓа на 9-то место, но без изгледни шанси да направи поголем успех. Гостите се во добра форма и зад себе имаат три последователни победи. Ние овде типуваме 1&2+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*