Тикет на денот е-Спорт (11.03.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Турнирот CCT West Europe Series #2 досега ни понуди интересни натпревари, а продолжува во исто темпо откако веќе дел од екипите направија исчекор кон осминафиналето.

Young Ninjas – Tricked – 1 @ 1.40 во Bet365

Young Ninjas ја загуби битката на стартот на турнирот против Endpoint со 1-2 и тоа им беше вториот пораз по ред. Ниту Tricked не е ништо подобар затоа што беше декласиран со 0-2 од Nexus, а претходно загуби и од Godsent и Prospasia, иако тоа беше неочекувано. Young Ninjas на почетокот на март му одржа лекција на Tricked и му се одмазди за претходните два порази, а ние очекуваме нов триумф за Young Ninjas кој ќе го врати во игра за нокаут-фазата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Undefined – Mouz NXT – 1 @ 2.37 во 22Bet

Undefined одигра тежок меч против Into The Breach, но загуби со 1-2. Секако, тоа не треба да ги исфрли од колосек и се очекува враќање на победите против Mouz Nxt, кој загуби на претходните четири меча во сите конкуренции. Кризата во данскиот тим мора да биде прекината, но не делува дека тоа ќе се случи против Undefined, па поради тоа ние ви предлагаме 1 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*